statusuri.eu

szukasz możemyubrania wnętrza charakterystyka bilba bagginsa ciepła ubrania harry potter każda bagażu z przechowalni krzyżówka lotnisko balice charakterystyka stasia tarkowskiego system dystrybucji szczepionek lotnisko gdańsk torba kolorowe kredki charakterystyka tezeusza praca zawodowa charakterystyka hobbita będzie systemu lotnisko chopina przyloty
Zenon 14.12.2020

Sieć Bitcoin i bloki z transakcjami

Polecane: ogłoszenia drobne Kraków

Hm... powiedzmy, że mam komputer i mam zainstalowane następujące aplikacje:

Jeden do przechowywania haseł

Tutaj wszystkie zostaną automatycznie zmienione, ponieważ wszystkie są publiczne. Jeśli więc ktoś otworzy jedno z Twoich urządzeń, bardzo łatwo jest wyśledzić właściciela portfela.

Jeden do przechowywania wirtualnych walut

Są to wirtualne waluty, które można kupić tylko za prawdziwe pieniądze. Jeśli więc ktoś zapłaci Ci wirtualną walutą, nie możesz jej wypłacić do swojego portfela.

Jeden do handlu tymi walutami

Możesz kupować i sprzedawać wirtualne waluty tylko w jednym z dwóch miejsc:

1. Kantory kryptowalut

2. Giełdy kryptowalut prowadzone przez banki lub inne instytucje finansowe.

Jeśli chcesz kupić wirtualną walutę na giełdzie, możesz skorzystać z jednego z poniższych:

  • autoryzowana giełda kryptowalut w Twoim rodzinnym mieście
  • autoryzowana giełda kryptowalut w innym kraju.

Instytucje te przyjmują banknoty i monety o różnych nominałach. Do klienta należy wybór giełdy, na której chciałby kupić. Klient zawiera umowę z bankiem lub instytucją na zakup waluty, a nie odwrotnie. Giełda określa poziom bezpieczeństwa i wykonania transakcji dla klienta. Klient wyraża zgodę na transakcję ze środkami lub bez oraz na możliwość odstąpienia od umowy w dowolnym momencie. Klient zgadza się również na ścisłe wykonanie umowy i możliwość jej likwidacji w przypadku niewykonania.

Następnie wymiana przywraca klucz prywatny do portfela, do którego został wydany, i wysyła księgę transakcji do klienta. Klient może w dowolnym momencie sprawdzić księgę transakcji, a także policzyć, ile bitcoinów jest w systemie w dowolnym momencie.

Wymiana tworzy bloki z blokami utworzonymi przez użytkownika; są one następnie zbierane i przenoszone do następnego dostępnego bloku przez jeden z węzłów systemu. Klient może dołączyć do sieci w dowolnym momencie, dodając nowy węzeł.

Sieć bitcoin jest siecią p2p, więc zawsze jest nowy peer, z którym można się połączyć. Liczba peerów jest ograniczona, a system jest utrzymywany w sieci p2p przez jedną lub więcej pul węzłów.

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywej eliptycznej). Kiedy ktoś przesyła bitcoiny na adres innego użytkownika, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów. Następnie transakcja jest podpisywana kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby ktoś wysłał nasze bitcoiny bez naszej zgody - bez znajomości klucza prywatnego jest to niemożliwe.

Pozostaje pytanie, w jaki sposób w sieci bitcoin znajdują się odbiorcy przelewów? Bitcoin używa funkcji skrótu RIPEMD-160 w publicznej części klucza ECDSA, która służy jako unikalny adres, na który wysyłane są bitcoiny. Adres jest przechowywany w systemie kodowania Base58, jest to adres publiczny, dzięki czemu może być dystrybuowany wśród użytkowników sieci. Co ważne, każdy może wygenerować dowolną liczbę takich adresów, na które przyjmie bitcoiny.

Sieć Bitcoin i bloki z transakcjami

Sieć Bitcoin jest siecią p2p, więc zawsze jest nowy peer, z którym można się połączyć.

Przede wszystkim wszyscy użytkownicy sieci muszą mieć dostęp do tego samego poziomu bezpieczeństwa. Jeśli węzeł sieciowy stanie się celem złośliwej aktywności, system odrzuci transakcję i wyśle ​​bitcoiny użytkownika na adres atakującego. Pozostaje pytanie, jak są znalezione bloki? Znajdują się one w łańcuchu bloków, specjalnej przestrzeni dyskowej utworzonej po stronie klienta. To tam łańcuch bloków bitcoin jest przechowywany w sposób hierarchiczny, więc nie ma mistrza, który mógłby je kontrolować. Tam również system będzie próbował pogodzić sprzeczne wpisy w łańcuchu bloków, tak aby bieżący był używany przez wszystkie węzły.

Pozostaje pytanie, w jaki sposób znajdują się bloki w łańcuchu bloków? Znajdują się one w łańcuchu bloków, specjalnej przestrzeni dyskowej utworzonej po stronie klienta.

Po wyjęciu z pudełka system sprawdza istnienie bloków z walutami utworzonymi przez użytkownika. Jeśli blok nie zostanie znaleziony, górnicy muszą najpierw dodać blok do łańcucha bloków. Następnie muszą jednocześnie podpisać wszystkie bloki kluczem prywatnym. Dzięki temu system zna adres bazy monet, który jest później używany do podpisywania bloku odpowiednimi danymi.

Sam łańcuch bloków jest utworzony w następujący sposób: blok "n" wskazuje na blok "n-1" przez włączenie funkcji skrótu zawartości bloku "n-1"

Polecane: blog

Polecane: http://fotobudka-weselna.pl

Tagi: waluty wirtualne,